V ktorej fáze stavby by sa malo namontovať puzdro?

Značky

Výber stavebných puzdier UniTrEx sú najvhodnejšie pre stavby a rekonštrukcie interiérov, pretože sa veľmi jednoducho montujú a šetria vzácny obytný priestor. Nie je presne určené, kedy puzdro inštalovať, pretože inštalácia nebrzdí práce, ktoré sa netýkajú steny, na ktorú sa puzdro práve montuje. 

Stavebné puzdrá verzie sadrokartón je nutné zabudovať do konštrukcie sadrokartónovej steny už pri jej stavaní a opláštiť ich sadrokartónovými platňami zároveň s okolitou stenou. 

Pre stavebné puzdrá verzie murivo sú 2 možnosti ich osadenia :

-je potrebné vynechať pre ne stavebné otvory pri stavaní murovanej steny a zabezpečiť ich prekladom (puzdro nie je samonosná konštrukcia).

- ak sa puzdrá osádzajú ešte pred vylievaním poterov, je potrebné ich podmurovať (pracovať neustále s vodováhou).

Puzdrá je nutné osadiť do stavebných otvorov minimálne 15 dní pred omietaním okolitých stien a omietnuť ich prvou vrstvou omietky.  Pre správne namontovanie stavebných puzdier je potrebné poznať úroveň budúcej dokončenej podlahy (vrch dlažby, parkiet,...) – nulu. Od tejto výšky sa osádzajú puzdrá a nie je rozhodujúce v akej fáze výstavby sa nachádza podlaha. 

Prihlásenie

Táto internetová stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o Ochrany osobnich udajov